Skip links

PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny oddziałuje na powierzchnię skóry – złuszcza wyłącznie zewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, takie jak nadmiar łoju, resztki kosmetyków, a także bakterie i grzyby.

Opis zabiegu

Peeling kawitacyjny działa w oparciu o ultradźwięki wywołujące w środowisku wodnym zjawisko kawitacji. Polega ono na wytworzeniu się w cieczy pęcherzyków z gazem, które gwałtownie pękają, dzięki czemu powodują oderwanie się martwych komórek naskórka. Peeling kawitacyjny oddziałuje na powierzchnię skóry – złuszcza wyłącznie zewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, takie jak nadmiar łoju, resztki kosmetyków, a także bakterie i grzyby. Pomaga on także w odblokowaniu ujść gruczołów łojowych. Peeling kawitacyjny może być samodzielnym zabiegiem, jednak doskonale sprawdza się jako wstęp do zabiegów pielęgnacyjnych, oczyszczających oraz z zakresu medycyny estetycznej.

FAQ

Najczęstsze pytania

Peeling kawitacyjny jest wykonywany przy pomocy aparatu wytwarzającego dźwięki o niskiej częstotliwości. Podczas zabiegu głowica aparatu zostaje zwilżona substancją sprzęgającą (solą fizjologiczną), a następnie głowica zostaje przesuwana krótkimi ruchami po powierzchni skóry. Poprzez przesuwanie głowicy z falą ultradźwiękową po powierzchni skóry zostaje usunięty zrogowaciały naskórek, zaskórniki. Zabieg jest polecany dla skór wrażliwych, naczyniowych, skłonnych do alergii i podrażnień.

Peeling kawitacyjny należy wykonać co 2-4 tygodnie. Częstotliwość zabiegów dostosowana jest indywidualne do potrzeb skóry. Najlepsze rezultaty osiągane są przy wykonaniu około 6 zabiegów. Peeling kawitacyjny może być stosowany w celu przygotowania skóry do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

skóra tłusta,
skóra trądzikowa bez stanów zapalnych,
skóra zanieczyszczona,
skóra wrażliwa,
skóra naczyniowa,
lekkie przebarwienia,
płytkie zmarszczki,
skóra ”szara”, pozbawiona blasku,
skóra ”szorstka”, odwodniona, skóra ”palacza”.

ciąża, karmienie piersią,
metalowe implanty (implanty zębowe nie są przeciwwskazaniem),
rozrusznik serca,
choroby serca,
choroby żył,
epilepsja,
stany zapalne, aktywny trądzik.