JAPOŃSKI MASAŻ TWARZY
W Japonii piękno jest oznaką zdrowia. Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.
Japoński masaż twarzy czym jest?
W Japonii piękno jest oznaką zdrowia. Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.
W języku japońskim masaż twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Jego korzenie sięgają XV wieku, Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy zdrowe ciało i spokojny umysł.
PIĘKNO CZYTAM Z TWARZY
Z twarzy osoby możemy wyczytać wszystko. Istnieją trzy główne zasady, które pomagają zdiagnozować świat informacji zapisany na naszej twarzy:
- So In— genetyczne i wrodzone czynniki, które mogą spowodować np. piegi, zmiany skórne, skórę tłustą lub suchą.
- Gai In— czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak nadmierne ciepło, zimno, wilgoć i suchość.
- Nai In— czynniki wewnętrzne, które są spowodowane równowagi emocjonalnej, np. zbyt wiele smutku, złości, niepokoju lub strachu.
ALTERNATYWA DLA ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. Poszczególne techniki japońskiego masażu twarzy są tak opracowane, aby po czterech etapach zniwelować przyczynę problemu wypisaną na skórze, a nie tylko leczyć objawy choroby. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi oczyszczenie, podczas którego pobudzane jest krążenie. Kolejny krok to lifting, który niweluje powstałe na twarzy zmiany. Na końcu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.
CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY
I etap: relaks
Na wstępie wykonywany jest masaż dekoltu, karku i szyi. Masowane są mięśnie szyi, karku i okolic potylicy, dzięki temu zostają rozluźnione mięśnie mimiczne twarzy i zmniejszenie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Napięte mięśnie szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy, blokując dostawę odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych. Masaż pozwala na zmniejszenie zmarszczek i utrzymanie zdrowych komórek. Dodatkowo pomaga odpocząć i redukuje stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą ciepła rozluźniane jest całe ciało. Powoduje to absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.
II etap: drenaż limfatyczny
W drugim etpie masażu zostają usunięte toksyny. W tej części masażu wykorzystywane są techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych do skóry i pozbywanie toksyn przekładają się na lepszą kondycję skóry. W efekcie, po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna.
III etap: lifting
Techniki liftingujące pomimo swojej intensywności dają uczucie odprężenia i relaksu psychicznego oraz fizycznego. Podczas części liftingującej zaostają masowane miejsca najbardziej newralgiczne tj. owal twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, okolice oczu i czoła. Wykonywane są głównie szybkie i energiczne ruchy rozcierania, drobienia i oklepywanie twarzy.
IV etap: energetyczny
Na zakończenie masażu wykonywane są uciski na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Akupresura stosowana jest do złagodzenia występujących już dolegliwości (chorób skóry i narządów wewnętrznych) jak również profilaktycznie, aby poprawić ogólny stan zdrowia oraz do pobudzenia energii życiowej.
Japoński masaż twarzy łączy całą procedurę japońskiego rytuału masażu twarzy. Masaż zawiera poszczególne etapy, które wykonywane są w ściśle określony sposób po to, aby końcowy wizualny efekt zabiegu był jak najlepszy. Każdy ruch przy demakijażu, tonizacji, peelingu czy etapu końcowego nałożenia kremu jest wykonywany w formie technik masażu drenującego, czy liftingującego, aby zwiększyć działanie stymulujące skórę. Japoński rytuał twarzy trwa około 60 minut i najlepiej połączyć go z akupunkturą.
FAQ
Najczęstsze pytania
Przeciwwskazania masażu japońskiego:
- stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
- zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych,
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
- zaawansowana miażdżyca naczyń,
- stany gorączkowe,
- wysokie nadciśnienie tętnicze,
- świeże usunięcie zęba, zmiany ropne okołozębowe,
- nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi),
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
- skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego).
EFEKTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY
- skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, co nadaje jej zdrowego blasku,
- zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry,
- stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regeneracje skóry,
- poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry,
- niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi,
- usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry,
- reguluje bilans energetyczny całego ciała.