Skip links

LASER Q-SWITCH

Laserem q-switch poprzez zastosowanie odpowiednich programów zabiegowych możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmian pigmentowych), piegów i tatuaży.

Wskazania

  • Zmiany pigmentowe
  • Piegi
  • Przebarwienia
  • Usuwanie tatuaży
  • Peeling laserowy

Opis zabiegu

Zabieg laserem Q-switch polega na krótkich impulsach światła laserowego w głąb skóry. W trakcie zabiegu laserowego tatuaży, przebarwień czy zmian pigmentowych kontrolowanie ”uszkadzamy” wyłącznie barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Zabieg laserowy nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest krótki. Laserem q-switch poprzez zastosowanie odpowiednich programów zabiegowych możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmian pigmentowych), piegów i tatuaży.

FAQ

Najczęstsze pytania

Podczas zabiegu jest odczuwalny lekki dyskomfort w postaci pieczenia, rozgrzania skóry. Po zabiegu skóra może być tkliwa, podrażniona, obrzęknięta.

Terapia nawracających przebarwień wymaga kilku spotkań terapeutycznych. Pierwsze widoczne efekty terapii obserwuje się dopiero po 3-4 zabiegu. Po ukończeniu terapii należy obowiązkowo stosować filtr przeciw-słoneczny i preparaty z hydrochinonem.

Terapia zmian pigmentowych, piegów pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Po zabiegu zmiany w ciągu kilku godzin ciemnieją. Następnie zmiany ulegają lekkiemu złuszczaniu. Proces ten trwa około 2 tygodni. Po zabiegu laserowym można nakładać makijaż  kamuflujący (polecany jest mineralny puder sypki bądź cover o protekcji SPF50).

Terapia usuwania tatuaży jest skuteczna. Tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych , ale wymaga to wielu sesji. Po każdym zabiegu tatuaż ulega rozjaśnieniu.

Nawracające przebarwienia wymagają około 10 sesji zabiegowych w terapiach się co 10 dni.

Zmiany pigmentowe, piegi wymagają różnej liczby zabiegów w zależności od głębokości na jakiej w skórze jest ułożony barwnik. Najczęściej wystaracza 1-2 terapie. Najłatwiejsze do usunięcia są Plamy naskórkowe wymagają 1-2 zabiegów. Barwnik znajduje się płytko – w naskórku.  Przebarwienia skórne wymagają różnej ilości zabiegów. Serie terapeutyczne ustalane są indywidualnie. Melanina zlokalizowana jest głębiej – w skórze właściwej. Pośrednie miejsce Przebarwienia mieszane – skórno-naskórkowe wymagają powtarzalności zabiegów co 3-4 tygodnie, średnio potrzeba 3-5 zabiegów.

Tatuażewymagają serii do 10 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 2-3 tygodni. O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje:

  • Rodzaj barwnika
  • Głębokość wykonanego tatuażu
  • Sposób wykonania tatuażu
  • Miejsce, w którym został wykonany tatuaż
  • Predyspozycji osobniczych

Plamy, przebariwenia, piegi

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk, tkliwość.  Objawy te ustępują w ciągu 3-7 dni. Po zabiegu obowiązuje zasada ścisłej ochrony przed światłem słonecznym. Zalecane jest stosowanie filtrów przeciw-słonecznych o protekcji SPF 50.

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie a czasami pęcherzyki, strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 2-3 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania)

Działania niepożądane są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki i rzadkie przypadki nierówności skóry.