Skip links

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Linia brwi decyduje o całym kształcie twarzy, nadaje jej wyrazistości, wyraża nastrój, sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą.

Jak nadać perfekcyjny kształt brwiom?

Linia brwi decyduje o całym kształcie twarzy, nadaje jej wyrazistości, wyraża nastrój, sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą. Często jednak brwi rosną krzywo lub trudno je uporządkować, są przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania albo brak ich całkowicie w wyniku choroby.  W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się makijaż permanentny brwi. Po odpowiednim dobraniu koloru barwnika, określany jest kształt i zarys łuku brwiowego. Następnie zostaje stworzona naturalna linia brwi poprzez rysowanie pojedynczych włosków, które uzupełnią brakujące miejsca w łuku brwiowym i do złudzenia będą przypominały naturalne włosy na brwiach.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego brwi barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni kolor brwi zblednie od 30 do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie makijażu permanentnego brwi po około 3-6 tygodniach od pierwszego zabiegu efekt makijażu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego.

UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Metody wykonania makijażu permanentnego brwi

Metoda włosa (microblading)

Metoda microbladingu to technika, w której rysowany jest każdy włos z osobna. Włosy tworzone są za pomocą specjalnego mikro-ostrza, który wraz z barwnikiem zostaje wprowadzany do wierzchnich warstw skóry. Metoda ta pozwala na właściwe rozmieszczenie i naturalny wygląd włosów na łuku brwiowym. Przed zabiegiem wykonywany jest rysunek wstępny brwi a następnie dobierany jest barwnik, tak aby dorysowane włoski do złudzenia przypominały naturalne. Po ustaleniu kształtu i koloru brwi można przystąpić do zabiegu makijażu permanentnego.

Metoda cienia (maszynowa)

Metoda ta polega na wycieniowaniu kształtu i koloru brwi cienką igłą, którą zostaje wprowadzany barwnik do głębszych warstw skóry. Przed zabiegiem wykonywany jest rysunek wstępny brwi a następnie dobierany jest barwnik, tak aby narysowany cień do złudzenia przypominał naturalną brew. Efekt makijażu permanentnego po wygojeniu powinien być delikatny (efekt cienia bądź pudru do brwi), tak aby podkreślał naturalny wygląd i wyraźne spojrzenie.

Metoda łączona (włos plus cień)

Metoda ta polega na wyrysowaniu wyraźnych, cienkich włosków a pomiędzy nimi delikatnego wycieniowania brwi o odpowiednim kształcie, nadając im efekt cienia bądź pudru do brwi. Dzięki metodzie łączonej brwi zyskują naturalny, trójwymiarowy efekt. Metoda łączona pigmentacji jest najbardziej polecaną metodą makijażu permanentnego.

FAQ

Najczęstsze pytania

Nie należy depilować ani przyciemniać henną brwi przez ok. 1 miesiąc przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu i koloru pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny być wykonane minimum 3 tygodnie przed wykonaniem makijażu permanentnego.

Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie.

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego brwi.

Zalecane jest odświeżenie odcienia makijażu po około 12-18 miesiącach od wykonaiania pierwszego zabiegu.