Skip links

PEELINGI CHEMICZNE

Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu.

Na czym polega zabieg?

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się wygładzona, nawilżona, rozjaśniona.

Zalety zabiegu:

• Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała;
• Szybki;
• Nie wymaga rekonwalescencji;
• Bezbolesny;
• Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

FAQ

Najczęstsze pytania

Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Nie należy stosować kremów z retinolem przed, w trakcie i bezpośrednio po zabiegu.

Przez 7 dni po zabiegu nie należy wykonywać forsownych ćwiczeń.

Unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

Skuteczność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak predyspozycje indywidualne, cechy skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.

W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większa rekonwalescencja.

Rodzaje zabiegów

PEELING AZELAC (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNI)

Skład: 20% kwas azelainowy, 4% kwas mlekowy, 2% wyciąg z ostropestu

Zabieg opracowany z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

Wskazania: trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne problemy pigmentacyjne

PEELING RETISES CT YELLOW PEEL (40’, 3-4 ZABIEGI CO 4 TYGODNIE)

Skład: 10% Glukozyd askorbylu, 5% Niacynamid, 4%  Retinol, 1% Propionian retinylu 

Intensywna kuracja odmładzająca dla skóry dojrzałej oraz z przedwczesnymi objawami starzenia oparta jest na dużym stężeniu retinolu i witaminy C w jej najbardziej stabilizowanej postaci glukozydu askorbylu działającej depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i pobudzająco na procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry.

Peeling można zastosować na twarz, szyję i dekolt. Po zabiegu zostaje nałożona maską na 8-10 godzin i należy ją zmyć w domu. Na drugi dzień po zabiegu skóra jest napięta, podrażniona. Po 3 -4 dniach pojawia się złuszczenie naskórka. W efekcie skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyrażnie wygładzona, nawilżona, odżywiona, pozbawiona plam pigmentacyjnych.

Kuracja doskonała dla kobiet w wieku 35 – 40 lat z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Wskazania: fotostarzenie, zmarszczki, hiperpigmentacja, melasma, blizny, rozstępy

PEELING SPA PEEL CLASSIC (6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNIE)

Skład: 50% kwas pirogronowy; 5% kwas mlekowy, kwas salicylowy, retinol

Spa Peel jest linią produktów na bazie hydroalkoholowej opracowanych jako peeling przygotowujący.
Ich formuła opiera się na synergii następujących składników:

 • kwas salicylowy: silne właściwości keratolityczne, działanie powierzchniowe, wspomaga penetrację pozostałych składników.
 • kwas pirogronowy: właściwości dermoplastyczne. Działa w głębokich warstwach naskórka, sięgając brodawkowatej warstwy skóry właściwej.
 • retinol: działanie normalizujące, utrzymujące naskórek w stanie równowagi fizjologicznej, działanie seboregulujące.

Zmniejsza zaczerwienienie (popękane naczynia włosowate), poprawia kolor skóry, dodaje blasku.

Wskazanie: głębokie zmarszczki, wiotkość, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, skóra łojotokowe

PEELING DNA (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 10-14 DNI)

Skład: kwas ferulowy, aminokwasy, retinol, enzymy reperujące DNA

To nowa generacja zabiegu na bazie peelingu nanotechnologicznego, w którym substancje czynne zamknięte zostały w liposomomach. Dzięki temu peeling nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień podczas aplikacji. Jest to zabieg stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki. Efektem działania składników jest:

 • ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry;
 • redukcja ilości, głębokości zmarszczek;
 • poprawa struktury skóry;
 • poprawa kolorytu i blasku skóry – usuwa plamy, przebarwienia;
 • poprawa stanu skóry tłustej z tendencją do trądziku;
 • wzrost elastyczności i jędrności skóry;

Po zabiegu zostaje nałożona maska na 6-8 godzin i należy ją zmyć w domu. Zabiegi można wykonywa przez cały rok (również latem). Peeling DNA można stosować naprzemiennie z innymi peelingami i innymi zabiegami takimi jak:

 • mezoterapia,
 • mikronakłuwanie frakcyjne (DEMA PEN/ DERMA ROLLER),


Wskazania: fotostarzenie, anti-ageing, rogowacenie posłoneczne, trądzik, przebarwienia, zmarszczki

PEELING MELASPEEL (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNIE)

Skład: 14% rezorcynol; 14% kwas salicylowy; 10% kwas mlekowy, 2% kwas cytrynowy

Linia peelingów medycznych Melaspeel J została stworzona w celu średnio-głębokiego złuszczania skóry. Składniki preparatów wykazują silne działanie złuszczające, przeciwbakteryjne, normalizujące, rozjaśniające przebarwienia oraz stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Seria zabiegów pomaga zredukować blizny potrądzikowe, objawy trądziku młodzieńczego, przebarwienia oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

Wskazania: cera tłusta, blizny, przebarwienia pozapalne, łojotok, rozszerzone pory, plecy/dekolt/twarz