Skip links

PODOLOGIA

Podstawowy zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaceń naskórka, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu.

Opis zabiegu

Podologia jest stosunkowo nową dziedziną, zajmującą się specjalistyczną pielęgnacją stóp ściśle związaną z medycyną. Podolog bada, diagnozuje i przeprowadza specjalistyczne zabiegi związane ze zmianami patologicznymi w obrębie kończyn dolnych ze szczególnym uwzględnieniem stóp. Posiada podstawową wiedzę z zakresu dermatologii, ortopedii, diabetologii, angiologii, anatomii i biomechaniki.

Zabieg rozpoczyna się diagnostyką, sprawdzeniem aktualnego stanu stóp.

Diagnostyka stóp umożliwia wczesne wykrycie zmian, a co za tym idzie – krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie. Podczas podstawowego zabiegu podologicznego podolog wyjaśnia pacjentowi przyczyny powstawania zaobserwowanych zmian, omawia proponowaną terapię oraz zaleca działania eliminujące możliwość ich powstawania (dobór właściwych preparatów, odciążeń itp.)

Podstawowy zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaceń naskórka, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu. Zabieg wykonywany jest bez tradycyjnej kąpieli stóp ale z zastosowaniem najnowszych metod podologicznych.

Po zabiegu zalecana jest indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa.

Częstotliwość zabiegów

Podstawowy zabieg podologiczny należy wykonywać regularnie co 4-8 tygodni. Zabieg ma na celu profilaktykę i pielęgnację, pozwala utrzymać stopy w stanie zdrowia, a także zapobiega pojawianiu się zmian patologicznych w ich obrębie.

Uwaga: W gabinecie nie stosujemy tradycyjnej kąpieli stóp – zamiast tego zostają użyte nowoczesnych metod polegających na oczyszczaniu i dezynfekcji dedykowanymi preparatami. Użycie specjalistycznych środków pozwala także na skuteczne i selektywne rozmiękczenie nadmiernych zrogowaceń. Procedura ta jest nie tylko skuteczniejsza i bezpieczniejsza ale także skraca czas trwania zabiegu.