Skip links

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Gabinet specjalizuje się w profesjonalnym dopasowanie wkładek ortopedycznych do obuwia dla dzieci i dorosłych poprawiających komfort chodzenia, zmniejszających uczucie zmęczenia.

Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne wykonywane są indywidualnie metodą kształtowania stopą pacjenta – metodą termoplastyczną

Metoda termoplastyczna jest jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod indywidualnego wykonywania wkładek ortopedycznych. Wykonanie wkładek termoplastycznch każdorazowo poprzedzone jest szczegółowym badaniem stóp przez specjalistę. Skuteczność wkładek ortopedycznych osiąga się przede wszystkim w wyniku badania i dokładnego przeniesienia kształtów i deformacji stóp pacjenta.

W dalszym procesie wykonywania wkładek ortopedycznych uczestniczy sam pacjent, który własnymi stopami nadaje im odpowiedni kształt.

Metoda ta wyklucza wszelkie niedoskonałości, których trudno uniknąć przy tradycyjnych procesach wytwarzania. Do produkcji tego typu wkładek, zastosowano nowej generacji plastyczne materiały termoplastyczne i ekologiczne.

Indywidualne wykonywanie wkładek ortopedycznych metodą termoplastyczną zalecane jest przez specjalistów pacjentom z dolegliwościami stopy cukrzycowej oraz przy pozostałych znacznych deformacjach stóp.

Wykonywanie różnego rodzaju wkładek ortopedycznych

Gabinet specjalizuje się w wykonaniu wkładek ortopedycznych z różnych materiałów, uwzględniając występujące deformacje stóp u pacjenta. Wkładki ortopedyczne wykonywane są indywidualnie w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać przy danej deformacji stopy.

 

ORTEZY/ODCIĄŻENIA/OPATRUNKI

Deformacje stóp sprawiają, że niezbędne jest zastosowanie odpowiednich odciążeń, które przywrócą komfort chodzenia przy deformacjach stóp.

Ortezy

Ortezy indywidualne

Ortezy indywidualne są wykorzystywane w przypadku konieczności dopasowania ortez innych niż klasyczne. Poprawnie wykonana orteza stanowi ogromną pomoc dla pacjenta w przypadkach zdeformowanych palców stóp, przodostopia. Ortezy wykonywane są za pomocą specjalnej masy silikonowej RUCK i indywidualnie dostosowane do deformacji stopy.

Ortezy gotowe

Za pomocą tego specjalnego materiału w profesjonalny sposób można odciążyć stopę lub część stopy oraz bolące miejsca po specjalistycznych zabiegach podologicznych.

Właściwości:

-Optymalny, anatomiczny kształt idealnie dopasowuje się do stopy.

-Amortyzuje ucisk.

 • Wykonane są z miękkiego silikonu, który nie ulega deformacjom. Produkty te można czyścić, wyprać, dezynfekować.
 • Są wielokrotnego użytku.
 • Zalecane dla diabetyków.

Ortezy zalecane są przy deformacjach stóp:

-orteza na palec młotkowy- orteza jest przeznaczona do naprostowania i odciążenia palca młotkowego , wykonana jest ze specjalnego tworzywa termoplastycznego, przeznaczona jest do ochrony przed tarciem, bólem uciskowym przy  zdeformowanych palców stopy.

-orteza na śródstopie- orteza jest wykorzystywana jako specjalistyczne odciążenie bolących miejsc w obrębie środkowej części stopy, przy płaskostopiu poprzecznym z bolesnymi modzelami w obrębie śródstopia.

-orteza ochronna 5 kości śródstopia- specjalna, anatomiczna forma wykorzystywana jest w celu ochrony piątej kości śródstopia, chroni przed tarciem i uciskiem, wykorzystywana w przypadku nawracających odcisków na na V palcu

-orteza na Hallux Valgus ”paluch koślawy”- specjalna, anatomiczna forma wykorzystywana jest w celu ochrony odstającej kości haluksa przed otarciem i uciskiem

-orteza separator  palucha z odciążeniem- specjalne odciążenie halluksa i separator dużego palca w jednym, zapobiega dalszemu koślawieniu i nachodzeniu palców stóp, poprawia komfort chodzenia.

Odciążenia

Odciążenia wykonane są z mocnej pianki lateksowej pokrytej od zewnętrznej strony warstwą poliestrową, która zostaje dopasowana do kształtu stopy w zależności od jej deformacji. Zalecane jest stosowanie odciążeń w przypadku usunięcia odciska, brodawki, modzela, tak aby odciążyć nacisk ciężaru ciała na stopę w danym miejscu.

 

Właściwości odciążeń:

 • Przepuszczają zarówno wilgoć, jak i powietrze.
 • Bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy.
 • Są niemal niewyczuwalne, nie ograniczają sprawności ruchowej.
 • Absorbują nacisk lub ucisk.
 • Działają odciążająco i zapewniają dobrą amortyzację.

 

Opatrunki

Rurki ochronne – są to pierścienie ochronne na palec, zakładane na warstwę rogową palca w celu odciążenia

Specjalny wężyk w formie rurki najczęściej wykorzystywany jest do ochrony palca młotkowego, wykonany jest z miękkiego, rozciągliwego materiału tekstylnego i wysokiej jakości żelu.

Właściwości i zalety:

-Amortyzuje ucisk, działa przeciwbólowo

-Opatentowany system wydzielania i przekazywania naturalnych olejków pielęgnacyjnych z ortezy do skóry podczas chodzenia delikatnie ją nawilża, pielęgnuje i zmiękcza zbyt twardą tkankę rogową.

-Przycięty pierścień można czyścić lub wyprać. Umożliwia to wielokrotne używanie pierścieni.

-Rurki ochronne żelowe są odciążeniem indywidualnym pacjenta (traktowane jak ubiór osobisty). Oznacza to, że są przeznaczone wyłącznie dla jednej osoby.

-Zastosowany materiał nie uczula i jest przetestowany dermatologicznie.

 

Tamponady

Tamponada to rodzaj opatrunku w formie bandażu, który można stosować do owijania i odciążania palców stóp z ciasnymi szczelinami międzypalcowymi. Jest znakomity również jako tamponada w przypadku korygowania wrastających paznokci. Bandaż można przycinać na dowolną długość i szerokość a w razie potrzeby poddać go sterylizacji. Opatrunek Ligasano występuje w różnych kształtach (blaty, rurki, paski, tamponady), w postaci niesterylnej i sterylnej.

Ligasano niesie pozytywne efekty leczenia w takich przypadkach jak:

-rany pooperacyjne,

 • przewlekłe odleżyny w okolicy krzyżowej,
 • otwarte trudno gojące się i sączące rany,
 • owrzodzenia żylne podudzi,
 • owrzodzenia powstałe na skutek ucisku,
 • powierzchowne rany sączące,
 • oparzenia,
 • stopa cukrzycowa,
 • Ligasano® wykorzystywany jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak chirurgia, ortopedia, diabetologia, podologia oraz w intensywnej opiece pielęgniarskiej.

Jak działa Ligasano® ?

Ligasano® biały działa również przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.

 • Jest opatrunkiem dobrze wchłaniającym każdą wilgoć z ran.
 • W optymalny sposób dotlenia tkankę, oczyszcza i przyspiesza ziarninowanie.
 • Dzięki swojej opatentowanej strukturze Ligasano® łagodnie podrażnia miejsce kontaktu co poprawia ukrwienie. Dochodzi do szybszej przemiany materii w rejonie rany.
 • Nie powoduje ucisku.
 • Ligasano® biały nie przywiera do rany tak jak inne opatrunki.
 • Zachowuje ciepłe i wilgotne środowisko rany.
 • Stosując Ligasano® – sterylny opatrunek nie ma konieczności stosowania dodatkowych preparatów.
 • Bardzo dobrze nadaje się jako odciążenie dla stóp a szczególnie w przypadku Hallux Valgus oraz po zabiegach głębokich odcisków na stopach itp.
 • Jest pomocny przy niektórych zabiegach wrastających paznokci.
 • Idealnie sprawdza się przy nadpotliwości stóp.
 • Reguluje temperaturę stóp. Potrafi sprawić, że zimne stopy będą miały odpowiednią temperaturę ciała. Wystarczy wyciąć formę stopy z blatu, przyłożyć do stopy, założyć skarpetkę („stopkę” albo „balerinkę”) i włożyć stopę do butów. Rezultat jest natychmiastowy.